Brama garażowa – jaką wybrać?

2
1680
Brama garażowa - jaką wybrać?

Brama garażowa powinna nie tylko bardzo dobrze zabezpieczać garaż, ale także pasować do elewacji całego budynku, w którym jest zamontowana. Praktycznie nie ma najlepszej bramy garażowej, ponieważ dla każdego zawsze inny rodzaj bramy będzie jak najlepiej pasował. W dzisiejszych czasach, dzięki jak najnowocześniejszym technologiom produkcyjnych, bramy garażowe są produktem najwyższej jakości. Jednak stając przed dylematem, potrzebna mi brama garażowa jaką wybrać?

Brama garażowa – jaką wybrać?

Trudno jest bardzo szybko zdecydować się na najlepszą bramę garażową. Jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej. Są one, tak samo jak drzwi i okna, oznaczane klasami, jeśli chodzi o stopień antywłamaniowy. Ponadto bramy różnią się między sobą termoizolacyjnością, sposobem otwierania, komfortem ich użytkowania oraz samą ich estetyką. Dla każdego inna brama będzie najlepsza zważywszy, że na rynku jest naprawdę wiele propozycji od producentów bram.

Rodzaje bram garażowych

Brama garażowa - jaką wybrać?Jednym z najbardziej popularniejszych modeli jest przykład bramy segmentowej górnej. Wykonana ona jest z profili ze stali ocynkowanej, pokryta jest blachą stalową. Wewnątrz segmentów znajduje się izolacja. Płaszcz bramy po otwarciu chowa się pod sufitem garażu. Tego rodzaju brama garażowa zajmuje jak najmniej miejsca po otwarciu. Innym przykładem bramy jest brama boczna. W tym przypadku segmenty bramy zachodzą na jedną ze ścian garażu.
Bramy segmentowe są o tyle wygodniejsze, że nie wychodzą one poza obrys ścian garażu. Jednak na ryku są też dostępne bramy uchylne, które wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem. Mają niską cenę i dają się montować w prosty sposób. Producenci proponują także bramy rolowane i rozwierane. Każdy więc może znaleźć odpowiedni modele dla siebie.

2 KOMENTARZE

  1. W swoim życiu przetestowałem wszystkie opcje bram garażowych i segmentowa górna jest zdecydowanie najlepsza. Polecam jednak, w miarę możliwości, zastosować dwie, a nie jedną. Łatwiej nimi operować w razie braku prądu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj