Co to jest ogrzewanie na podczerwień?

1
426
Co to jest ogrzewanie na podczerwień?

Istnieją różne sposoby ogrzewania pomieszczeń, jednym z nich jest wykorzystanie podczerwieni. Zwiększa ona efektywność, umożliwia stosowanie niższych temperatur, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia ciepła wśród mieszkańców. Sprawdzamy tajniki działania tego typu systemu grzewczego.

Sposób działania

Żeby w odpowiedni sposób wyjaśnić co to jest ogrzewanie na podczerwień, należy najpierw poznać sposób działania urządzenia grzewczego. Otóż zbudowane jest ono ze specjalnego rodzaju grzałki, która osiąga w trakcie pracy temperaturę ponad 100 stopni Celsjusza. To z kolei powoduje intensywną emisję promieniowania podczerwonego, które jest doskonałym nośnikiem ciepła.

Duża efektywność

Ponieważ promienie rozchodzą się równomiernie po całym pomieszczeniu, całość zostaje nagrzana do takiej samej temperatury. Nie ma efektu, gdy pod sufitem jest bardzo gorąco, a na poziomie podłogi nawet kilka stopni mniej. Dzięki powyższemu można ustawić niższe temperatury ogrzewania i jednocześnie zaoszczędzić energię elektryczną. Nic dziwnego, że ogrzewanie na podczerwień staje się obecnie tak bardzo popularne.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj