Dachówka – na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

0
458
Dachówka - na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

Remont starego dachu to wielki sprawdzian nie tylko dla własnej cierpliwości, ale też umiejętności doboru producenta i rodzaju dachówki. Czy wiedziałeś, że wybierając odpowiednią dachówkę, możesz znacznie zmniejszyć temperaturę w środku domu? Jakie są zatem rodzaje dachówek? Jakie są najważniejsze kryteria w wyborze? Czy producent rzeczywiście jest aż tak istotny? Czytaj dalej.

Jakie są rodzaje dachówek?

Obecny rynek oferuje wiele rozwiązań z zakresu nowoczesnego budownictwa. Każdy może wybrać swój własny, niepowtarzalny design. Każda dachówka wykonana jest z najróżniejszych materiałów. W związku z tym mają różne właściwości, wytrzymałość ciężar, a nawet kształt. Jakie rodzaj są najbardziej popularne?

  • dachówki ceramiczne – potrzebujesz trwałości i wytrzymałości w jednym? No to Ci się spodoba. Także poszukujący ekologicznych rozwiązań znajdą coś dla siebie: ten rodzaj dachówki powstaje z naturalnych surowców. Jedyny minus to taki, że taka dachówka jest naprawdę ciężka. Powszechnie sprawdza się w tradycyjnym budownictwie,
  • dachówki cementowe (betonowe) – one również są z niemalże naturalnych materiałów, ponieważ w etapie produkcyjnym dodaje się pożądany barwnik. Pozwala to na dopasowanie koloru dachówki pod osobiste preferencje. Z tego powodu nowoczesne budownictwa potrafią wyglądać naprawdę okazale. Minusem jest to, że cementowe dachówki są dosyć podatne na płowienie, nie są więc tak trwałe, jak ceramiczne, jednak ogólnie rzecz biorąc, oba modele są na tyle wytrzymałe, aby cieszyć swoim wyglądem przez długie lata.

Czym kierować się przy wyborze?

Na co tak naprawdę powinni zwrócić uwagę amatorzy budowlani? Jeśli weźmiemy pod uwagę styl mieszkania, rodzaju dachu i oczywiście warunki klimatyczne, to gusta właściciela schodzą na dalszy plan. Jeśli Twój wybór nie jest ograniczony odgórnymi założeniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać upust kreatywności.

Czy producent ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Bardzo często zdarza się, że właściciele mieszkań nie zwracają uwagi na rodzaj danej dachówki, a zwłaszcza pochodzenie produktu. Szukają również oszczędności – nic dziwnego. W końcu remont lub budowa domu trochę kosztuje, jednak pamiętajmy, że kupno dachu to decyzja wiążąca nas na długie lata. Warto skorzystać z rzetelnych i sprawdzonych dogłębnie hurtowni, np. www.4dgrupa.pl. Doradcy z tej firmy pomogą z każdym problemem, a to nieczęsto jest spotykane w innych tego typu działalnościach.

Podsumowując, jeśli chcemy wybrać dachówkę, powinniśmy kierować się nie tylko własnymi gustami, ale przede wszystkim producentem i gwarancją jakości. Pamiętajmy, że warto dać sobie trochę więcej czasu (zwłaszcza po budowie domu od zera!) na poszukiwania, ponieważ wybór złej marki lub dachówki może skończyć się przykrymi konsekwencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj