Jak wybrać dywan, który spełni oczekiwania domowników?

0
492
Jak wybrać dywan, który spełni oczekiwania domowników?

Nad wyborem odpowiedniego dywanu zastanawia się wiele osób aranżujących wystrój domowych wnętrz. Choć wykorzystanie tych akcesoriów może nieść za sobą wiele zalet, nie cieszą się one taką popularnością jak dawniej. Domownicy często obawiają się, że dywan może być nieodpowiednim rozwiązaniem do pomieszczeń, w których przebywają dzieci, zwierzęta i osoby z alergiami. Ze względu na skojarzenia z aranżacjami sprzed lat, niektórzy zastanawiają się również, czy takie artykuły wnętrzarskie wciąż uważane są za modne. Co warto wiedzieć o nowoczesnych dywanach i jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje dywanów i ich właściwości

Dostępne aktualnie dywany wykonywane są z różnych materiałów i wyplatane w odmienny sposób. Odnaleźć tu można modele z tworzyw sztucznych, wełny, bawełny, włókien agawy sizalowej i wielu mieszanek.

Wśród popularnych rodzajów pojawiają się:

  • standardowe modele o wysokości runa ok. 20 mm
  • egzemplarze płasko tkane
  • włochate akcesoria o nazwie Shaggy.

Aby dopasować odpowiedni model do zapotrzebowania, należy wziąć pod uwagę funkcje, jakie będzie pełnił. Osoby poszukujące akcesoriów, które będą im służyły przez wiele lat, powinny zdecydować się na modele z naturalnej wełny. Posiadające zazwyczaj włosie o średniej długości, posiadają doskonałe właściwości zapewniające izolację termiczną, trudnopalność i odporność na zniszczenia. Wyjątkowo miłą w dotyku powierzchnię zagwarantują również dywany Shaggy. Długość ich włosia może osiągać nawet 7 cm. Ze względu na to, że produkowane są z różnych materiałów, bez problemu dopasować można ich właściwości i przedział cenowy do własnego zapotrzebowania.

Wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne

Dywany płasko tkane, nazywane również sznurkowymi, to z kolei doskonałe rozwiązanie dla alergików i do domów, w których szczególnie istotne jest zachowanie wysokiego poziomu czystości. Mogą być tworzone z naturalnych włókien agawy sizalowej lub syntetycznych materiałów o podobnych właściwościach. Wszystkie egzemplarze są wyjątkowo lekkie i nie wchłaniają brudu. Dzięki temu, że nie posiadają odstającego runa, drobne śmieci i sierść nie zaplątują się w ich warstwy. Specyficzny splot chroni przed przedostawaniem się zbrudzeń w głąb struktury. To świetne rozwiązanie w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach.

Walory estetyczne aranżacji

Aby wystrój pomieszczenia spełniał oczekiwania domowników musi być również atrakcyjny wizualnie. Do pomieszczeń takich jak salony i sypialnie, zaleca się wybierać akcesoria, których barwy nie będą posiadały energetyzującego oddziaływania. Zamiast nasyconych odcienie koloru żółtego lub pomarańczowego, sprawdzą się tutaj egzemplarze szare, białe, kremowe, błękitne i zielone. To jedne z najmodniejszych aktualnie rozwiązań. Dobór odpowiedniego dywanu zapewni możliwość relaksu i wpłynie korzystnie na poziom komfortu domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj