Jak wygląda rynek pierwotny w Poznaniu? Sprawdzamy.

0
182
Jak wygląda rynek pierwotny w Poznaniu? Sprawdzamy.

Rynek pierwotny w Poznaniu to powszechny wybór kupujących mieszkanie w stolicy Wielkopolski. Jak w tym momencie przedstawia się sytuacja mieszkaniowa w Poznaniu na rynku pierwotnym? Sprawdzamy.

Liczba ofert mieszkań na rynku pierwotnym w Poznaniu

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu cieszą się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród osób dopiero rozpoczynających swoje dorosłe życie, jak i wśród rodzin, które poszukują wyższego standardu życia, gdzie priorytetem jest bliskość do atrakcji kulturalnych i towarzyskich. Dla wielu osób osiedlających się w Poznaniu nie bez znaczenia jest także duży potencjał biznesowy – znacznie łatwiej jest w tak dużym mieście o pracę w interesującej nas branży.

Rynek pierwotny stanowi jeden z pierwszych wyborów. Jak przedstawia się obecnie sytuacja związana z dostępnością takich mieszkań? Dobrą wiadomością jest fakt, że ta dostępność jest spora. Mieszkania na sprzedaż o powierzchni od 36 do nawet 100 metrów kwadratowych, dostosowane do potrzeb różnych kupujących, są obecnie na wyciągnięcie ręki.

Ile za nowe mieszkanie w Poznaniu?

Cena mieszkania na poznańskim rynku pierwotnym może różnić się w zależności od lokalizacji nieruchomości, jej metrażu, a także standardu mieszkania. Przeciętna cena transakcyjna to od 9,600 do 10,000 złotych za metr kwadratowy za wysokiej jakości mieszkanie zapewniające wszelkie wygody, których oczekują mieszkańcy.

Czy cena na rynku pierwotnym znacznie przewyższa to, co możemy znaleźć w ogłoszeniach na rynku wtórnym? W żadnym wypadku. Co ciekawe, ceny te są podobne, ale warto pamiętać o tym, że kupując starszy dom lub mieszkanie, prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze wiele zainwestować w jego remont i utrzymanie.

Spokojne mieszkania w centrum Poznania – czy to możliwe?

Zgodnie z nowoczesnymi trendami urbanizacyjnymi, coraz większa liczba osiedli nowoczesnych domów budowana jest daleko poza granicami centrum miast. To z jednej strony dobra praktyka, która zapewnia nam spokój i ciszę. Z drugiej jednak rodzi pewne problemy natury logistycznej i komunikacyjnej. Nie każdy przecież chce spędzać na dojazdach nawet do kilku godzin tygodniowo.

Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. Mieszkania w Poznaniu na Marcelińskiej to sposób na to, by z jednej strony cieszyć się ciszą i spokojem, z drugiej jednak napawać się pięknym widokiem na panoramę Jeżyc i Grunwaldu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj