Jak zmienić styl życia?

0
304

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od optymalnej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne dolegliwości dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób zachowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj