Kilka prostych sposobów na czyszczenie zasłon i firan

0
443
Kilka prostych sposobów na czyszczenie zasłon i firan

Nowe mieszkanie łączy się z zakupem nowych rzeczy, w tym eleganckich zasłon i firan. Zasłony gotowe, które muszą zachować tę nowość na długo. I nie zapominajmy, że one muszą zostać powieszone na nowych, ciekawych karniszach.

Sposoby czyszczenia tak, aby nie zniszczyć materiału.

Firany do salonu nowoczesne wymagają pielęgnacji, oczyszczenia ich z kurzu, osiadających się na nich pyłków, czy przesiąkniętego dymu papierosowego. Te trzy wymienione elementy są przyczyną nieświeżego zapachu w pomieszczeniu. Dlatego warto od czasu do czasu zastosować jeden ze sposobów czyszczenia i odświeżyć je, by nadały czysty, świeży zapach w pokoju gościnnym, kuchni lub salonie.

Wiele preparatów jest dostępnych w sprzedaży, nie muszą to być metody domowe, typu ocet, mąka, soda oczyszczona. Ocet sam w sobie ma ten ostry zapach, którego czasami ciężko się pozbyć. A, gdy niechcący wyleje się na fotel i wsiąknie, to nie będziemy w stanie pozbyć się jego zapachu.

Nawet proszek do tkanin białych ma świetny zapach, który ogarnie całe mieszkanie. A firanka po jego zastosowaniu uzyska biel i będzie wyglądała jak nowa.

Płyny do płukania, płyny do prania białych rzeczy, płyny do firan, krochmal oraz wybielacze to środki, które wynaleziono po to, by z łatwością prać zasłony i firany, i nie bać się, że je zniszczymy.
 Kilka prostych sposobów na czyszczenie zasłon i firan

Sposoby wieszania zasłon i firan.

Jednym z ciekawych sposobów jest agrafka, na której można zawiesić zasłony lub firany do salonu nowoczesne. Bardzo nietypowy sposób, który ostatnio pojawił się w modzie i już ma swoich zwolenników. Ta agrafka wygląda, jak mały biały zaczep w kształcie haczyka i zapina się go identycznie, jak zwykłą agrafkę.

Po założeniu firanki można agrafkę zapiąć, by utrzymała firanę, aby uniknąć komplikacji lub spadnięcia materiału z niej podczas np. zasłaniania okna.

Kolejny ciekawy sposób to troczki. Troczki to biały małe elementy, wewnątrz mają ciekawe wzorki, przypominające haftowanie. Zastosowanie znajdą w pokojach dziewczęcych, gościnnych, występują one w kolorach pomarańczu, zieleni, turkus, czarnym lub grafitowym.

Troczki zastępują tzw. szelki i wymagają ręcznego mocowania ich na karniszach. W efekcie wyglądają bardzo dziewczęco i zarazem romantycznie.

Przeciwnym sposobem do wieszania firan na troczkach, jest równomiernie obszyty tunel, który pokrywa cały karnisz. I jest to prosty sposób, który nie wymaga skomplikowanych działań.

Reasumując, firany do salonu nowoczesne wymagają dbania, od czasu do czasu oczyszczenia. Gdy już się znudzą lub zniszczą, można skorzystać z zakupów w sklepie online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj