Konstrukcja płotu opiera się na słupkach

0
231

W każdej stawianej konstrukcji ważne jest by utrzymywała ona pion. Podobnie jest w przypadku ogrodzenia. Dlatego tak ważnym elementem konstrukcji płotu są słupki ogrodzeniowe.

Gdyby nie słupki ogrodzeniowe, budowany przez nas płot zapewne nie trzymałby pionu. Słupki ogrodzeniowe bowiem podtrzymują konstrukcje płotu, a także decydują o jego właściwościach użytkowych. Nie można także pominąć faktu, że słupki ogrodzeniowe wpływają na to, jak płot prezentuje się pod względem wizualnym. Jednym słowem słupki ogrodzeniowe, to bardzo ważna część ogrodzenia, które otacza naszą działkę. 

Niebezpieczeństwa przy stawianiu słupków

 Także w przypadku słupków i ich stawiania musimy się liczyć z pewnymi niebezpieczeństwami. Skoro słupki ogrodzeniowe maja stanowić bardzo ważny element konstrukcji płotu, to trzeba zwrócić szczególna uwagę materiał z którego są wykonane, szerokość, grubość i wysokość. Te wszystkie elementy powinny być spójne i dobrane właściwie do danego panelu ogrodzeniowego. Słupki powinny mieć wsporniki, o czym często zapominamy. Bez wsporników słupki ogrodzeniowe będą słabe i cała konstrukcja będzie miej trwała. Wsporniki słupków ogrodzeniowych montuje się na końcu i początku ogrodzenia, w miejscach gdzie płot zakręca, a w przypadku długich odcinków płotu wsporniki montuje się także w linii płotu. Gdy zamówimy słupki ogrodzeniowe i inne elementy płotu bezpośrednio u producenta, możemy uniknąć wielu niebezpieczeństw. Producent tak kompletuje zamówienie, aby w zestawie były dopasowane do siebie panele, słupki i akcesoria montażowe.

Stawiamy słupki ogrodzeniowe

Słupki ogrodzeniowe stanowią szczególny element konstrukcji. Ich stawianie, to nie jest przysłowiowa bułka z masłem. Kluczowe jest bowiem właściwe osadzenie słupków ogrodzeniowych, aby panele ogrodzeniowe były stabilne. Przede wszystkim musza być dobrze wypoziomowane, aby płot stał prosto. Nie bez znaczenia jest także ich trwałe przymocowanie do podłoża, by płot był stabilny, nie przewrócił się pod własnym ciężarem, wpływem wiatru lub działania innych czynników. Słupki ogrodzeniowe możemy instalować na kilka sposobów. Ten najprostszy sposób, to zwyczajowe wkopanie bezpośrednio w ziemię po linii graniczącej naszej posesji. Najważniejszym czynnikiem w tym przypadku jest to, aby podłoże było stabilne. Gdy wbijemy w ziemię słupki ogrodzeniowe można ziemię wzmocnić stosując suchą zaprawę murarską. To rozwiązanie jest raczej nie zalecane. Gdy stawiamy płot na wiele lat warto się troszkę wykosztować i zastosować metodę wmurowania słupków bezpośrednio w betonowy fundament lub trwałe zamocowanie ich do podmurówki za pomocą metalowych kotew. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania nie trzeba się martwic o konstrukcję płotu. Będzie ona mocna, stabilna i odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj