Oświetlenie liniowe LED – gdzie znajdzie zastosowanie i jakie są jego zalety?

0
477
Oświetlenie liniowe LED - gdzie znajdzie zastosowanie i jakie są jego zalety?

Oświetlenie liniowe, jest rozwiązaniem opierającym się na zapewnianiu światła w pomieszczeniach przy pomocy opraw o odznaczającym się podłużnym kształcie. Wykorzystywane są w tym wypadku świetlówki LED, świetlówki tradycyjne, jak i moduły LED. Oświetlenie liniowe, tym bardziej to w wersji nowoczesnej, ma szerokie zastosowanie między innymi za sprawą tego, iż może generować światło mające różne barwy.

Oświetlenie liniowe LED – gdzie znajdzie zastosowanie i jakie są jego zalety?

Za sprawą zróżnicowanej kolorystyki, nie tylko nowoczesnych, ale i tradycyjnych świetlówek, możliwie jest uzyskiwanie efektu ciepłego i zimnego światła. To umożliwia wielorakie zastosowanie: od hal produkcyjnych, przemysłowych pomieszczeń, centrów logistycznych, magazynów, poprzez budynki publicznej użyteczności (szkoły, placówki służby zdrowia, parkingi, hale sportowe, biura, dworce), aż po prywatne mieszkania.

Lampy liniowe LED – jakie są ich zalety?

Źródło światła w dobrej jakości lampach stanowią diody LED, dzięki temu nawet i najdłuższe z opraw mogą być energooszczędne i nie wymagać dokonywania wymiany przez dłuższy czas. Ważna jest także barwa i jakość światła. Specjalistyczne lampy LED umożliwią dobranie światła do wybranej sytuacji. Podczas biznesowego spotkania warto, żeby światło miało chłodniejszą barwę, zbliżoną do naturalnej, dziennej. Podczas kolacji czy wieczornych spotkań, lepiej sprawdza się cieplejsze oświetlenie, które nas zrelaksuje i wyciszy. Kreowanie przestrzeni za pomocą światła stanowi znany trend w zakresie architektury, który stosuje się nie tylko w hotelach, ale też nierzadko w naszych biurach i domach.

Na rynku obecne są oprawy liniowe LED wewnętrzne oraz zewnętrzne, do biura i do domu, schodowe i sufitowe – inaczej mówiąc: za sprawą dostępności typów lamp, każde z miejsc może być zaprojektowane z ich użyciem. Obszerne zastosowanie oświetlenia LED obejmuje także opcję stworzenia iluminacji architektonicznych i konturowych. Taśmy są wydajne oraz wytrzymałe – mogą pracować nawet przez parędziesiąt tysięcy godzin. Ponadto liniowe oprawy, które są przeznaczone do zewnętrznego użytku, wyróżniają się odpowiednią odpornością na działanie warunków atmosferycznych.

Jak wybrać oświetlenie liniowe?

Jeżeli zastanawiamy się jakiego rodzaju oświetlenie będzie odpowiednie do salonu, a jakie do naszego biura, restauracji, kina albo innych miejsc, to warto abyśmy zwrócili uwagę na specyfikację lamp oraz warunki oświetlanego pomieszczenia. Istotna jest barwowa temperatura emitowanego światła oraz cel, jaki zechcemy osiągnąć. W biurach stosowane jest zwykle neutralne białe światło, w granicy 4000 K. Barwa światła ma większe znaczenie, aniżeli się może nam wydawać. Jej celem jest między innymi naśladowanie naszego biologicznego rytmu. Białe światło jest podobne do tego porannego i aktywuje nas do pracy. Żółte zaś uspokaja i imituje zachód słońca.

Lampy liniowe wiszące mogą stanowić świetne źródło głównego światła do kuchni czy salonu, zaś przewody neonowe w kolorach zieleni albo czerwieni – źródle powstawania kameralnej atmosfery w łazience i sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj