W jaki sposób zadbać o drewnianą nawierzchnię?

0
304
W jaki sposób zadbać o drewnianą nawierzchnię?

Drewno to naturalny surowiec, który jest coraz chętniej wykorzystywany do wykańczania wnętrz. Aby materiał prezentował się nieskazitelnie przez wiele lat, należy o niego dbać w odpowiedni sposób. W niniejszym wpisie znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji drewnianych nawierzchni oraz elementów, takich jak blaty czy drzwi.

Jak sprzątać drewnianą podłogę?

Sprzątanie drewnianej podłogi warto wykonywać za pomocą odkurzacza z miękką szczotką. Szorstka powierzchnia urządzenia może zarysować naturalny materiał. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność podczas odkurzania.

Oprócz regularnego usuwania zanieczyszczeń odkurzaczem albo szczotką, ważnym jest również odpowiedni sposób mycia. Do naturalnych podłóg nie powinno się stosować zbyt wilgotnych szmatek. Dobrze odsączony mop z mikrofibry pozwoli idealnie posprzątać powierzchnie, a jednocześnie nie narazi ją na uszkodzenia.

Ważnym jest również wybór odpowiedniego produktu do mycia podłóg. W tym przypadku nie sięgaj po typowe preparaty. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie specjalistyczny płyn do sprzątania drewna.

Jak konserwować podłogę z drewna?

Dobrą praktyką jest też regularne dbanie o dodatkową pielęgnację. Lakiery impregnaty (np. https://budujmy.eu/pl/menu/lakiery-impregnaty-934.html) do drewna dostępne w ofercie sklepów z domową chemią gospodarczą pozwolą zakonserwować naturalne podłoże w odpowiedni sposób. Aby prawidłowo przeprowadzić proces pielęgnacji, możesz też skorzystać ze specjalnego oleju do konserwacji drewna. Bez względu na to, który sposób wybierzesz, należy pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do prac dokładnie wyczyścić podłoże.

Dokładne umycie podłogi jest krokiem, który determinuje skuteczność konserwacji. Pojedyncze drobinki piasku czy pyłu na powierzchni sprawią, że olejowanie i impregnacja nie przyniosą zamierzonego efektu. Do czyszczenia najlepiej wykorzystać szczotkę z miękkim włosiem i ściereczkę z mikrofibry.

Następnie wykorzystaj mopa do równomiernego rozłożenia środka pielęgnacyjnego. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych zacieków, a także będziesz mieć pewność, że lakiery impregnaty zostały położone w równomierny sposób.

Właściwa pielęgnacja drewnianej podłogi sprawia, że powierzchnia prezentuje się doskonale przez zdecydowanie dłuższy czas. Chociaż to zadanie wymaga wysiłku, jest on zdecydowanie wart Twojego czasu. Regularne mycie i odkurzanie oraz cykliczna impregnacja pozwala zachować ponadczasowy wygląd i cudowne wykończenie aranżacji w Twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj