Ceny kuchni na wymiar w Warszawie

0
352
Ceny kuchni na wymiar w Warszawie

Kuchnia to serce mieszkania – na pewno niejedna osoba będzie tego samego zdania. To w kuchni właśnie gotujemy dla rodziny, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Aby takim miejscem jednak była trzeba ją odpowiednio rozplanować. Projektowanie kuchni to nie tylko wybór frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Mimo to estetyka również jest istotna. To ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również przyjemnie. To od niej zależy, czy przyjemnie i miło spędzamy czas w kuchni

W jaki sposób wybierać meble do kuchni?

Najpierw powinniśmy powiedzieć, że meble do kuchni można nabyć gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić kuchnię na wymiar.

Pierwsza propozycja sprawdzi się najlepiej w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest bowiem bardzo mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz realizacji.

Jeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek idealnym rozwiązaniem będzie druga opcja. Możemy tutaj bardziej operować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z określonych rozmiarów szafek, często więc zostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi dużą różnicę. Ponadto dobór szafek jest ograniczony, stąd też zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod AGD. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co może działać na plus to cena. Chociaż i tu warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że wydając dodatkowo naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar?

Efektywne zagospodarowanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dostosowane do jej wielkości. Wykonawca mebli na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość wybrania rozmiarów wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowanie sprzętów AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest zdecydowanie więcej. Design tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich osiada.

Wysoka jakość i bezawaryjność

Meble na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność danych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Zabudowa kuchenna na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Dobór materiałów

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -zabudowa kuchenna na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Cena kuchni na wymiar – od czego zależy?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Korzystanie z usług projektantów wnętrz

Jeśli decyzja padła na kuchnię na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się dygresja czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest ogrom darmowych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalizmie. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Jak znaleźć firmę do projektowania kuchni?

ceny kuchni na wymiarJeśli oddelegować projekt zabudowy kuchennej na wymiar to komu? Czym wyróżnia się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co widać od razu, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, zrobi nie tylko projekt wizualny, lecz zrobi również projekt wszystkich przyłączy. W komplecie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie zrobi nam rozplanowania instalacji, jednak posiada on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię układu mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich aspekt wizualny. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie mebli kuchennych na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent zabudowy kuchennej na wymiar proponuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całościowy koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zrażać nawet jeśli nie ma żadnych dyplomów. Zwykle są to jednak osoby obyte z tym zagadnieniem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady projektowania kuchni

Projektując samemu meble kuchenne na wymiar lub korzystając z wskazówek osób współpracujących z firmą wykonującą kuchnie na wymiar warto zwrócić uwagę na parę priorytetowych aspektów.

Jak usytuowana jest kuchnia na tle całego mieszkania?

Biorąc pod uwagę, że planowana jest zabudowa kuchenna na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do całkowitej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej rozmieszczenie. Biorąc pod uwagę kierunki świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokalizacja kuchni blisko wejścia do domu, zmniejsza trasę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy rannej herbacie powita nas słońce.

Rozmiar kuchni

Jeśli kuchnia na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli w sąsiedztwie jest przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być duża. Co innego gdy w kuchni planujemy umieścić stół. Wtedy pojawia się pytanie -jak duży. Czyli jak wielka jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom posiada spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być najważniejszym pomieszczeniem w domu, czy tylko miejscem do gotowania.

Kuchnia – strefy robocze

Wyróżnia się 5 stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii radzi zachowanie danej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Układy kuchenne

Warto przyjrzeć się również podstawowym układom kuchennym. Do najpopularniejszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto więc decydując się na zabudowę meblową na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to oczywiście więcej pracy, ale są to zdecydowanie dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo duży, spokojnie więc można spotkać kogoś kto zrobi nam zabudowę meblową na wymiar w zadowalającej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj