Nowoczesne lampy sufitowe do przedpokoju i korytarzy

0
83
Nowoczesne lampy sufitowe do przedpokoju i korytarzy

Nadszedł czas, aby napisać o oświetleniu pomieszczeń, które często traktowane są przez nas po macoszemu. Dużo czasu poświęcamy na aranżację salonu, sypialni czy łazienki. Takie pomieszczenia, jak przedpokój czy schody schodzą na drugi plan, co nie jest dobrym rozwiązaniem. W końcu to przedpokój, jako pierwszy zobaczą Twoi goście. Można powiedzieć, że jest to niejako wizytówka Twojego domu, podobnie jest ze schodami. Coraz częściej są one otwarte, widoczne z salonu. Może warto więc poświęcić im więcej uwagi i dokładnie zastanowić się nad ich aranżacją, a przede wszystkim nad ich oświetleniem.

Oświetlenie przedpokoju

Jak często słyszysz, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne? A przecież to tutaj witasz swoich gości, to tutaj spędzacie pierwsze minuty w Twoim domu. Przedpokój powinien delikatnie wprowadzać w atmosferę Twojego domu. Powinien być początkiem tego, co za chwilę będzie można zobaczyć w salonie. Dlatego, jeśli Twój pokój dzienny zaaranżowany jest w stylu nowoczesnym, w podobnym klimacie powinien zostać urządzony przedpokój.

Skup się na prostych formach, nowoczesnych materiałach i minimalistycznej stylistyce. Bez zbędnego przepychu i luksusu. Twój przedpokój powinien wprowadzać atmosferę spokoju i domowego ciepła. Wybierz więc światło o ciepłej barwie, które sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne.

Dlaczego lampa sufitowa?

Zazwyczaj przedpokoje nie są zbyt duże. To pomieszczenia, w których mieści się wieszak, komoda, może szafa na ubrania. Wolnej powierzchni nie zostaje zbyt dużo. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem są lampy sufitowe https://ardant.pl/lampy-do-przedpokoju-i-korytarza/ , które nie zajmują dużo miejsca, a przy tym bardzo dobrze i równomiernie oświetlają pomieszczenie, nie zostawiając w nim żadnych zacienionych powierzchni. To bardzo ważne w małych pomieszczeniach, które równomiernie oświetlone wydają się optycznie większe i przestronniejsze. Zacienione przestrzenie działają wręcz przeciwnie – sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze.

Oświetlenie schodów

Z podobnych względów warto wybrać lampę sufitową na schody. Po pierwsze, nie zajmują dużo miejsca. Po drugie oświetlają równomiernie całą powierzchnię, a po trzecie nie będą oślepiały osoby wchodzącej po schodach. Takie ryzyko mogłoby wystąpić przy zamontowaniu lampy wiszącej, która na jednej wysokości może nie przeszkadzać, ale już wchodząc po schodach lub schodząc z nich, możemy zetknąć się ze źródłem światła, które może nas oślepić.

Nowoczesna stylistyka

Jak wybrać lampę, by wpisać ją w nowoczesną stylistykę domowej aranżacji? To nie jest trudne zadanie. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że przedpokój, korytarz czy schody to nie są pomieszczenia, które powinny przyciągać najwięcej uwagi. Centrum zainteresowania przenieś do salonu, to tam możesz pozwolić sobie na niezwykle dekoracyjną i oryginalną lampę. Pomieszczenia, które prowadzą do po pokoju dziennego powinny wprowadzać w klimat, ale nie powinny go przyćmić. Wybierz więc gustowne lampy o bardziej stonowanej stylistyce. Do nowoczesnych aranżacji będą pasowały te w metalowych oprawach, z kloszami z mlecznego szkła, które dobrze rozproszy światło, na przykład model Taketa od Astro Lighting lub Mashiko. Oprócz plafonów przymocowanych bezpośrednio do sufitu, możesz wybrać także lampy sufitowe na krótkiej podstawie, takie jak Leia lub Eve. Ciekawie może wyglądać także kinkiet Eos Up, który można zamontować również na suficie. Dobrym rozwiązaniem mogą być także nowoczesne reflektory, które można skierować na przykład w kierunku szafy i wieszaka np. Ascoli lub Como z trzema źródłami światła, które można skierować w różnych kierunkach.

Dostosuj oświetlenie do pomieszczenia

Przy wyborze oświetlenia nie bez znaczenia jest kształt oraz wielkość pomieszczenia. Pamiętaj o tym, że w małym przedpokoju wystarczy jedna lampa, ale na większej powierzchni lepiej zdecydować się na kilka lamp, które bez problemu oświetlą całe pomieszczenie.

Jeśli w pomieszczeniu jest jedna lampa, dobierz do niej żarówkę o większej mocy, jeśli jednak lamp jest więcej, możesz zamontować żarówki o mniejszej mocy.

Pamiętaj też o tym, że na schodach, w przedpokoju i na korytarzu warto zamontować dwa włączniki światła, przy wejściu oraz przy wyjściu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj