Jak klimatycznie udekorować balkon i taras?

0
511
Jak klimatycznie udekorować balkon i taras?

Piękna pogoda skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczęśliwi posiadacze balkonu czy tarasu mają szansę na korzystanie z uroków ciepłych pór roku. Odpoczynek i relaks jest znacznie przyjemniejszy w obecności odpowiednich dekoracji. Nieocenione okazują się donice na taras, a w nich zielone rośliny. Klimatu dodaje także stylowe i funkcjonalne oświetlenie.

Roślinność zewnętrzna

Przydomowe tarasy i balkony to świetne miejsce na utrzymanie zieleni i wprowadzenie chociaż namiastki pięknego, dużego ogrodu. W tym celu warto postawić na rośliny przeznaczone na zewnątrz, które są przystosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych. Doskonale sprawdzają się pelargonie oraz fuksje, które kwitną pięknymi kwiatami o jaskrawych, wyrazistych kolorach. Najlepiej zakupić do nich donice na taras, które swoim designem podkreślą wyjątkowość roślinności.

Dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w pielęgnacji kwiatów i szukają roślin odpornych oraz mało wymagających poleca się miniaturki tuj ogrodowych. Są zielone cały rok i doskonale prezentują się w stojących doniczkach balkonowych lub tarasowych. Dobrym wyborem okazuje się również bukszpan, którego zielone gałązki można przycinać w dowolny sposób, aby krzew przybierał ciekawą formę. Donice na taras podłużne pomieszczą kilka krzewów bukszpanu, dzięki czemu można osiągnąć gęstą, zieloną ścianę z żywych roślin, która przy okazji zapewni trochę cienia w upalne dni.

Różnorodne doniczki tarasowe na każdy taras i balkon

Przedmioty wystawione na zewnątrz muszą być wykonane z solidnych i odpornych na warunki pogodowe materiałów. Niezależnie od wielkości posiadanej przestrzeni zewnętrznej można znaleźć odpowiednie donice na taras, które dopełnią aranżację wymarzonego tarasu czy balkonu. Małe doniczki idealnie nadadzą się jako dekoracja stolika czy regału. Wąskie i pionowe modele sprawdzą się wzdłuż balustrad lub przy wejściu tarasowym. Dużą przestrzeń mogą wypełnić duże, prostokątne donice, w których można umieścić kompozycje kwiatowe.

Donice balkonowe i tarasowe uzupełnią każdy styl – występują w różnorodnych kształtach i kolorach, a także są tworzone z przeróżnych materiałów. Klasyczne drewno, włókno szklane czy doniczki gliniane – każda z nich posiada swój unikalny charakter, który stworzy niepowtarzalny klimat na każdym tarasie. Dzięki niezliczonej liczbie wzorów z pewnością uda się dopasować donice do posiadanego zestawu balkonowego oraz koloru elewacji. Są eleganckie i z powodzeniem sprawdzą się na przestrzeni zadaszonej lub bezpośrednio pod gołym niebem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj