Urządzamy salon w minimalistycznym i nowoczesnym stylu

0
288
Urządzamy salon w minimalistycznym i nowoczesnym stylu

Odpoczynek, porządek, cisza i spokój, czy nie o to nam chodzi po długim dniu w pracy? Nic dziwnego, że minimalizm ogarnął nasze salony, wypędzając z nich wszystkie gromadzące kurz drobiazgi, wygładzając krawędzie, rozjaśniając kolorowe ściany i zastępując wielofunkcyjne sofy wygodnymi, prostymi. Bo minimalizm, jak sama nazwa wskazuje, nie lubi niepotrzebnych przedmiotów, ozdób, czy czegokolwiek zbędnego. Czy jest surowy? niewygodny?  Niekoniecznie, przekonajmy się jak urządzić nowoczesny, minimalistyczny salon.

Salon  w stylu minimalistyczny

Salon urządzony w minimalistycznym stylu jest przestronny, czysty i schludny. Jego największą zaletą jest to, że nie jest przeciążony w pomieszczeniach, ma dużą wolną przestrzeń, działa uspokajająco i kojąco. Dodatkowo minimalistyczny salon jest łatwy do utrzymania w czystości. Kluczem do urządzania salonu w stylu minimalistycznym jest ograniczenie mebli i dodatków do absolutnego minimum, zwłaszcza tych bibelotów i drobnych elementów, które wprowadzają do wnętrza bałagan. Zasada brzmi „mniej znaczy lepiej”. Bardzo ważna jest jakość, a nie ilość mebli i akcesoriów. Skupiamy się głównie na meblach o geometrycznych, prostych formach i oryginalnych materiałach wyposażenia. Najpopularniejsze materiały używane w salonie w stylu minimalistycznym to: szkło, beton architektoniczny, stal i kamień. Jeśli chodzi o kolory ścian i frontów mebli, stawiamy na klasyczną, chłodną biel, beż lub szarość. Jako dopełnienia i kontrasty stosujemy wyłącznie nasycone, mocne kolory takie jak granat, czy butelkowa zieleń.

Nowoczesny salon z jadalnią

Jeśli dysponujemy dużym salonem, warto mieć w środku jadalnię, która wypełni wnętrze rodzinną atmosferą, dając swobodę spożywania posiłków z najbliższymi oraz celebrowania ważnych wydarzeń z przyjaciółmi. Urządzając salon z jadalnią, należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Najważniejszymi elementami w każdej jadalni są stoły i krzesła. Dzięki doborowi odpowiednich mebli zapewniliśmy komfort i wygodę podczas długich spotkań towarzyskich i posiłków. Wybierając odpowiedni stół, musimy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką dysponujemy, liczbę odwiedzających go mieszkańców i znajomych oraz rodzaj i liczbę naczyń, jakie chcemy na nim postawić. Dla wszystkich przy stole powinniśmy przeznaczyć na blat co najmniej 60 centymetrów  szerokości i 30 centymetrów  głębokości. Te wymiary dotyczą standardowych stołów kwadratowych lub prostokątnych. Ze względu na kształt okrągłego stołu powinniśmy zapewnić więcej miejsca dla jednej osoby. Idealna wysokość stołu powinna wynosić od 72 centymetrów do 75 centymetrów . Aby krzesła pasowały do stołu, powinny mieć wysokość siedziska od 44 centymetrów  do 46 centymetrów. Przy wyborze krzesła warto zwrócić uwagę na miękkie i wygodne siedzisko, które zapewni komfort domownikom i gościom.

Pionowe grzejniki jako idealny dodatek do nowoczesnego salonu

Grzejniki pionowe nadają się doskonale jako ciekawy i nietuzinkowy element w aranżacji wnętrz. Ale dekorowanie domu nie jest jego główną funkcją,  ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko dobry wygląd. W nowoczesnych salonach coraz częściej stosowano dużo szkła, w tym duże okna, które zajmują prawie całą ścianę. W rezultacie w pobliżu okna nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować grzejnik. Grzejniki pionowe są bardzo dekoracyjne i można je umieścić w niemal każdym pomieszczeniu i pasować do każdego stylu wnętrza. Warto zastanowić się nad ich montażem, ponieważ dobrze ogrzewają i nie zabierają miejsca na ścianie podczas dekorowania domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj