Pergole aluminiowe – pomysł na zadaszenie tarasu

0
453
Pergole aluminiowe - pomysł na zadaszenie tarasu

Wolnostojący taras potrzebuje zadaszenia. Latem ma za zadanie chronić przed słońcem, w chłodne i deszczowe dni, pozwala korzystać ze świeżego powietrza, gdyż osłania przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi. Jest kilka możliwości, które mogą być zastosowane, ale jednym z ciekawszych rozwiązań są zadaszenia wykonane z aluminium.

Dlaczego aluminium?

Aluminium jest materiałem z jednej strony lekkim, ale też wytrzymałym i odpornym na korozje, z tego też powodu jest chętnie wykorzystywane do tworzenia konstrukcji zewnętrznych. Do jego zalet warto także dodać odporności na odkształcenia, można z niego wytwarzać nawet cienkie profile. Jeśli tworzy się z niego konstrukcje nośne, warto zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane solidnie. Jeśli będą zbyt lekkie, mogą nie spełniać tego warunku.

Jak wyglądają aluminiowe zacienienia tarasu

Pergole aluminiowe to bardzo estetyczne szkielety. Zwykle mają bardzo prostą formę. Mogę być ustawiane jako wolnostojące – podpierają się wówczas na filarach. Można je także dostawić do budynku i przymocować z jednej strony do ściany. Jeśli jest możliwość solidnego zakotwienia pergoli do innej konstrukcji, wówczas istnieje możliwość wykorzystania samego dachu.

Jak wygląda dach i boki pergoli?

Spotkać można kilka rozwiązań. Jako zadaszenie wykorzystywane są np. ruchome lamele. Można zmieniać ich ustawienie, dzięki czemu reguluje się natężenie światła. W niektórych typach możliwe jest także całkowite otwieranie dachu. Jest to szczególnie przydatne w chłodniejsze, jesienne dni. Inną możliwością jest zastosowanie wodoodpornej tkaniny. Wówczas, nawet przy dużych opadach, można komfortowo korzystać z tarasu. Zwykle istnieje również możliwość złożenia takiego materiałowego dachu i całkowite odsłonięcie przestrzeni.

Pergole aluminiowe mogą także posiadać zabudowane ściany boczne. Tutaj znów pojawia się kilka możliwości, np. wypełnienie ich przezroczystymi ekranami, ruchomymi lamelami, takimi jak te na dachu. Spotkać można też materiałowe rolety, jak również żebrowania wykonane na stałe, pomiędzy którymi dostaje się nieco światła do środka konstrukcji.

W zależności od usytuowania tarasu, jego nasłonecznienia oraz preferencji właściciela, można wybierać w szeregu estetycznych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj