Rodzaje rolet wewnętrznych

0
436
Rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety należą do najbardziej popularnych dekoracji okiennych stosowanych w mieszkaniach. Co więcej rolety mogą pełnić nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również czysto praktyczne. Rolety bowiem mogą chronić pomieszczenie przed zbyt dużym nasłonecznieniem, a także zapewnić dyskrecję lokatorom. Najbardziej popularne modele rolet są zazwyczaj dość proste w montażu, a także w utrzymaniu czystości. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo modeli rolet, które utrzymane są różnorodnej kolorystyce, a także wzornictwie. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych rolet do okien, to warto abyśmy doskonale wiedzieli jakie są ich rodzaje.

Rolety rzymskie – funkcjonalność i dekoracyjny charakter

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na rolety rzymskie. Rolety te funkcjonują w ten sposób, że wystarczy pociągnąć za odpowiedni sznurek, a roleta złoży się, tworząc fale, które same w sobie mogą stanowić ciekawą dekorację wnętrza. Tego rodzaju rolety zazwyczaj wzmocnione są fiszbinami. Rolety rzymskie mogą być wykonane z materiałów zarówno delikatnych, jak i z tkanin, które mogą skutecznie zaciemnić mieszkanie, chroniąc je nadmiernym wpływem promieni słonecznych.

Rolety austriackie – niepowtarzalna forma

Drugim rodzajem rolet jaki weźmiemy pod uwagę, są rolety austriackie. Zazwyczaj stosowane są jako alternatywa dla zasłon. Mogą stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny wnętrza. Rolety te charakteryzują się obfitymi marszczeniami. Podobnie jak przy roletach rzymskich zwijanie rolety austriackiej polega na pociągnięciu sznurka. Roleta wówczas zwija się w fałdy. Rolety austriackie można montować zarówno na ścianie, jak i na suficie.

Rolety plisowane – elegancki wygląd

Bardzo popularny ostatnimi czasy są rolety plisowane. Tworzą one swego rodzaju harmonijki, które mogą być zarówno wolnowiszące, jak i rozwijane na specjalnych prowadnicach. Rolety plisowane występują w dwóch formach – można je zwijać jednostronnie, ale również dwustronnie. Ten rodzaj rolet jest bardzo prosty w utrzymaniu czystości. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem i pozwala na dość swobodne regulowanie poziomu przesłony.

Rolety wolnowiszące – niska cena i łatwy sposób montażu

Zdecydowanie warto również zwrócić uwagę na rolety wolnowiszące. Zazwyczaj rolety te mają formę tkaniny, która doczepiona jest do rolki, którą można przytwierdzić do ściany bezpośrednio nad oknem. Roletę wolnowiszącą rozwija się przy zastosowaniu systemu żyłkowego.

Rolety dachowe

Na koniec zwróćmy również uwagę na rolety dachowe. To specjalny typ rolet przeznaczony do montowania w oknach dachowych. Warto zauważyć, że okna dachowe zwykle umiejscowione są pod kątem, dlatego też aby tkanina rolety odpowiednio przylegała do szyby, w roletach tych zastosowano specjalne systemy wyposażone w sprężyny. Rolety dachowe nazywane są również roletami połaciowymi. Mogą one występować w formie rolet samozwijających się, ale również w formie rolet plisowanych.

Sprawdź ofertę na stronie: https://www.morg.pl/rolety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj