Jaką położyć tapetę na ścianie nowoczesnego wnętrza?

0
336
Jaką położyć tapetę na ścianie nowoczesnego wnętrza?

Nowoczesna aranżacja wnętrza cieszy się obecnie większym zainteresowaniem niż tradycyjny wystrój. Mogłoby się wydawać, że w związku z tym dobór tapety ściennej nie powinien nastręczać większych trudności. Jednak mnogość rozwiązań proponowanych przez projektantów sprawia, że trudno jest stworzyć wystrój, który nie byłby kalką istniejących projektów. Jaką więc wybrać tapetę ścienną do wnętrza w stylu nowoczesnym, by osiągnąć zamierzony efekt?

W nowoczesnej aranżacji mniej znaczy więcej

Urządzając na przykład salon i chcąc uzyskać nowoczesny aranż, najlepiej skoncentrować się na znanym powiedzeniu, że mniej znaczy więcej. Doskonale bowiem oddaje ducha nowoczesnych wnętrz i trzymając się takich wyznaczników, znacznie łatwiej zaprojektować wnętrze, w którym można czuć się naprawdę dobrze. Cóż oznacza to powiedzenie, jeśli pragnie się położyć tapety ścienne – przede wszystkim to, że tapeta wcale nie musi zajmować całej ściany.

Do nowoczesnych wnętrz warto zdecydować się na detal, który będzie skupiać na sobie uwagę. Może być nim tapeta ścienna w formie obrazu, czyli przedstawiająca pewien pejzaż lub obiekt w odpowiednim kadrze. Wygląda więc jak swego rodzaju nowoczesna fotografia i tak też będzie się prezentować na ścianie. Mniej znaczy więcej – w tym przypadku wcale nie oznacza, że tapeta ta powinna wyglądać jak obraz, czyli zajmować tylko niewielką powierzchnię ściany. Równie dobrze można położyć ją na całej ścianie – dłuższej lub krótszej. Ważne jest jednak to, by zachować odpowiednie proporcje i by przedstawiany szczegół wyglądał możliwie jak najbardziej żywo i naturalnie. Duży wybór tapet znajdziesz w ofercie Tapet marki As Cration https://innetapety.pl/tapety-as-creation.

Innym odniesieniem do tego powiedzenia, może być dobór tapety pod względem jej wymiarów. Trzeba się zastanowić nad tym, czy pomieszczeni zyska na tym, gdy tapeta znajdzie się na wszystkich ścianach, czy też może lepszym wyjściem będzie położenie jej tylko na jednej. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakiego rodzaju ma się wnętrze, czy otwarte i przestronne, czy też z wieloma ściankami działowymi i różnymi skosami, bądź wnękami. W tym drugim przypadku zdecydowanie lepiej położyć tapetę tylko w tym miejscu, które ma się wyróżnić, niż na całej powierzchni. Inaczej wnętrze straci swój charakter i stanie się nijakie.

Jaki wybrać wzór tapety do nowoczesnej aranżacji?

Podobnie, jak w przypadku wymiarów, wzór również może podkreślać, ożywiać, maskować albo przytłaczać. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, a wybierze się trójwymiarowy, bardzo wyrazisty deseń i położy tapetę na centralnej, długiej ścianie, może być przytłaczające.

Przed podjęciem decyzji, czy kupić taką, czy inną tapetę, najlepiej wybrać kilka motywów i skorzystać z różnych programów graficznych, by sprawdzić najpierw wizualizację. Nie każdy potrafi wyobrazić sobie, jak tapeta będzie się prezentować w danej przestrzeni na całej powierzchni lub tylko na jej części.

Ostatecznie warto pamiętać o tym, że nowoczesna aranżacja jest bardziej praktyczna niż ozdobna. Zatem można ją dopełnić wykończeniem na ścianę, które będzie współgrać z tą koncepcją albo pozostawać do niej w wyraźnym kontraście.

Przykładem harmonijnego wnętrza jest utrzymanie go w jednorodnej kolorystyce, ale w różnych odcieniach typu wiele odcieni różu albo zieleni, czy innego koloru. Tapeta może być w tym przypadku gładka lub z motywem w zależności od tego, czy inne elementy wyposażenia wnętrza są bez ozdób, czy z detalami dekoracyjnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj