Urządzamy wygodną kuchnię

0
321
Urządzamy wygodną kuchnię

Kuchnia to pomieszczenie, które jest szczególnie ważne dla pań domu. Każdy, kto dużo gotuje doskonale rozumie, jak ważne jest by zaaranżować wygodną kuchnię. Aby nasza kuchnia była praktyczna i funkcjonalna warto ją dobrze zaplanować.

Jakie decyzje trzeba podjąć urządzając kuchnię?

Na samym wstępie należy zastanowić się czy chcemy mieć kuchnię oddzielną czy może otwartą na salon. Obecnie coraz więcej osób stawia na aneks kuchenny, który sprawdza się szczególnie dobrze przy bardzo małych pomieszczeniach. Kolejne ważne decyzje to wybór pokrycia podłogi, ścian i rodzaj sufitu. Podłogę najpraktyczniej jest pokryć płytkami, na przykład gresowymi. Z kolei ściany w kuchni najczęściej malowane są farbami odpornymi na wilgoć. Ściana pomiędzy górnymi szafkami a blatem pokryta może być płytkami, szkłem czy płytą mdf. Nic nie stoi także na przeszkodzie by na części ścian zastosować kamień czy boazerię. Sufit w kuchni zwykle jest podwieszany, dzięki czemu można w dowolnym miejscu wkomponować oświetlenie punktowe, które ułatwia pracę przy blatach kuchennych. Jeśli chodzi o okno to tutaj zaleca się minimalistyczne osłony takie jak rolety czy plisy. Warto zostawić sobie dostęp do parapetu, który w kuchni bywa bardzo potrzebny.

Jak wybrać najlepsze meble do kuchni?

Meble kuchenne na wymiar to wybór, który pozwala na największą elastyczność. Jednocześnie jest to rozwiązanie najdroższe. Jeśli szukamy wersji z niższym budżetem możemy postawić na meble kuchenne modułowe, dostępne w dużych marketach budowlanych. Najtańsza opcja to gotowe zestawy ale te sprawdzają się tylko w dużych kuchniach i tam, gdzie mamy możliwość dostosowania instalacji do potrzeb. Wybierając meble do kuchni powinniśmy zawsze zadbać o to, by mieć dużą ilość blatu roboczego i dużo miejsca do przechowywania w zamkniętych szafkach. Gdy kuchnia jest bardzo mała a potrzebujemy wszystko w niej zmieścić wybieramy wtedy specjalne sprzęty dedykowane do małych pomieszczeń. Będzie to niska lodówka umieszczona pod blatem, wąska zmywarka, płyta na dwa pola i jednokomorowy zlew. W wygodnej kuchni powinien znaleźć się także piekarnik i kuchenka mikrofalowa. Warto zadbać też o choćby niewielkie miejsce do spożywania posiłków. Może to być barek albo stół składany na ścianę.

Co jeszcze ułatwi nam korzystanie z kuchni?

Aby w kuchni było czysto warto zainstalować dobry okap kuchenny. Pod szafkami górnymi powinno być dodatkowe oświetlenie, które może być włączone na przykład wieczorami. Wygodnym rozwiązaniem jest także umieszczenie relingu pod szafkami. Na takim relingu zwiesimy najczęściej używane akcesoria kuchenne oraz kubki. Szafka nad zlewem może mieć wbudowany ociekacz dzięki czemu naczynia nie będą na wierzchu i wyschną szybko.

Dynarek meble do kuchni
Kuchnie Lublin
ul. Janusza Korczaka 22
20-456 Lublin
NIP 9462660103
REGON 364371013

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj