Jak wykorzystać poddasze?

2
368
Jak wykorzystać poddasze?

Przy niewielkiej powierzchni domu każdy dodatkowy metr do zagospodarowania jest na wagę złota. Z tego powodu warto wykazać się kreatywnością. Szczególnie jeśli istnieje możliwość na uzyskanie dodatkowego pomieszczenia. Wiele osób zastanawia się jak wykorzystać poddasze.

Jak wykorzystać poddasze?

Jak wykorzystać poddasze?Przy prawidłowej wysokości dachu można zdecydować się na przekształcenie tej powierzchni na duży pokój. Skośne ściany oczywiście odrobinę ograniczą przestrzeń. Jednak w takim przypadku można pokryć je zabudową. W ten sposób zyska się miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy. W celu optycznego powiększenia pokoju można zdecydować się na zamontowanie dużych luster. Będzie to również bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Dodatkowo dobrym pomysłem jest zakupienie okien sufitowych. Prezentują się doskonale i pozwolą zwiększyć dostęp światła do pomieszczenia. Inną opcją jest przekształcenie całego poddasza na składzik mniej potrzebnych rzeczy. Każdy w domu ma ubrania lub meble, które kiedyś prawdopodobnie będą bardzo potrzebne, ale aktualnie leżą nieużywane. Może być to doskonały sposób na schowanie ich na pewien czas. Sprawdzi się to również przy sezonowym wymienianiu garderoby. Buty potrafią zajmować dużo miejsca. Z tego powodu wyniesienie ich na poddasze może okazać się doskonałym wyborem. Zwolni to przestrzeń na bardziej aktualne akcesoria i dodatki.

Jak utrzymać porządek na poddaszu?

Mimo wszystko warto zadbać w takim przypadku o porządek. Poszczególne rzeczy powinny być odpowiednio pogrupowane i opisane. Dzięki temu znalezienie ich w późniejszym czasie nie będzie problematyczne. Ubrania i pościel można przechowywać w pojemnikach próżniowych. W ten sposób znacznie zmniejszy się ich objętość i o wiele lepiej wykorzysta się powierzchnię poddasza.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj