Wybór wanny do małej łazienki

0
460
Wybór wanny do małej łazienki

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jaką wannę wybrać, czy będzie pasowała do łazienki, jest zapytanie firmy hydraulicznej

Wanna do małej łazienki musi spełniać następujące wymagania:

1. Kompaktowość. Oprócz wanny zwykle mieści się w łazience umywalka z szufladami i półki. W małych pomieszczeniach trudno zmieścić szerokie modele wanien dlatego do takich łazienek wybieraj wąskie wanny, których szerokość nie przekracza 70-80 cm.

2. Stabilność, czyli posiadanie nóg lub ramy. Dzięki temu można przechowywać pod wanną różne przedmioty i oszczędzać miejsce. Jeśli chodzi o wanny akrylowe, to tutaj zestaw montażowy nóg lub stelaża należy koniecznie kupić. Rama ma niezaprzeczalną zaletę – zapewnia co najmniej sześć punktów podparcia, podczas gdy standardowe nogi zapewniają tylko cztery. Stelaż do wanny akrylowej zwiększa stabilność i trwałość Twojej wanny, co oznacza, że będzie ona służyć znacznie dłużej. Dodatkowo zalecamy zakup uchwytów ściennych do wanny, aby uniknąć ewentualnego nieprawidłowego ustawienia wanny, co oznacza niebezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Wreszcie, może być potrzebna zasłona aby ukryć nogi lub ramę.

3. Kolor. Wanny w jasnych kolorach i białe wizualnie powiększają przestrzeń, dlatego modele w tych odcieniach są preferowane do mniejszych łazienek. Polecamy wybrać wannę akrylową, ponieważ jej śnieżnobiały kolor jest dużym atutem w porównaniu z klasycznymi wannami żeliwnymi i stalowymi. Emalia klasycznych wanien nieuchronnie żółknie z czasem, ponieważ każda emalia ma porowatą strukturę i stopniowo wchłania obce substancje, nawet przy częstej konserwacji. Ponadto możliwe są również odpryski. Akryl natomiast jest materiałem nieporowatym, jest odporny na odpryski i przy odpowiedniej pielęgnacji nie zmienia koloru.

Należy pamiętać, że przy wyborze i montażu wanny należy uwzględnić minimalny prześwit 5 mm pomiędzy każdą obręczą a ścianą.

Ewentualnie można wybrać głęboką wannę – owszem, nie oszczędza ona wody, ale sprawia, że kąpiel jest znacznie bardziej komfortowa i przyjemna. Również modele siedzące, asymetryczne, niestandardowe sprawdzają się w bardzo małych łazienkach. Można też spróbować wanny narożnej – oczywiście wanny narożne umieszczane są zazwyczaj w większych łazienkach, ale często są piękniejsze i bogatsze w formy i krzywizny, co również może mieć znaczenie. Istnieją również kompaktowe modele wanien narożnych. Jeśli chodzi o materiał, wanny mogą być wykonane z akrylu, żeliwa, stali i innych materiałów. Między tymi materiałami jest duża różnica, plusy i minusy, o których trzeba pomyśleć zawczasu. Obecnie największą popularnością cieszą się wanny akrylowe, ponieważ materiał ten jest „ciepły” i praktyczny, ale tak naprawdę jest sporo fanów klasycznych wanien metalowych. Zadzwoń do hydraulika w Fiksera, a on szczegółowo odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci podjąć decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj