Dom z bali – czy warto?

Dom z bali – czy warto?

Marzeniem wielu osób jest zakup własnego domu lub wybudowanie go. Dla niektórych jest to oczywista kolej rzeczy, inni zaś podchodzą do tego tematu z dużą rezerwą, ponieważ jest to dla nich wyzwaniem. To oczywiste, że trzeba przemyśleć wiele spraw oraz zastanowić się, jaka lokalizacja będzie dla nas najlepsza. Trzeba przemyśleć jaką działkę wybrać, jaką powinna mieć ona wielkość, i gdzie miałaby się znajdować.

Dom z bali – czy warto?

Dom z bali - czy warto?Niektórzy myślą nad tym czy warto budować dom drewniany. Z pewnością ten materiał ma wiele uroku i sporo osób decyduje się na realizację tego pomysłu, a więc zastanówmy się dom z bali – czy warto? Z pewnością drewno ma wiele zalet. Przede wszystkim jego ekologia, piękny zapach i wygląd przemawiają na jego korzyść. Kiedyś budowano tylko domy z drewna, które właściwie uniemożliwiają gromadzenie się pleśni i grzybów. Mają doskonałe właściwości. Drewno świetnie wpływa na nasze samopoczucie, jest materiałem naturalnym, dlatego tak chętnie lubimy przebywać w domach wybudowanych w ten sposób.

Zalety domu drewnianego

Niektóre osoby jednak są wierne tradycyjnej cegle, która wydaje się dużo bardziej odporna przede wszystkim na ogień. Ryzyko wybuchu pożaru sprawia, że wiele osób rezygnuje, zniechęca się do wybudowania domu z drewna. Tak naprawdę jednak przeprowadzone eksperymenty wskazują na to, że domy drewniane są bardzo odporne na pożary. Zwłaszcza jeśli wybuduje się je w nowoczesnej technologii i z uwzględnieniem pewnych rozwiązań. Warto zainteresować się tym tematem, jeżeli rozważamy zakup działki i budowę własnego domu. Trzeba przy tym sprostać wielu wyzwaniom i formalnościom. Ale satysfakcja, którą da nam posiadanie własnego domu jest na tyle duża ,że zrekompensuje wszelkie niedogodności i stresy z tym związane.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

3 thoughts on “Dom z bali – czy warto?

  1. Czy taki dom można postawić taniej niż dom standardowy?

  2. Artur pisze:

    Nurtuje mnie jedna kwestia poruszona w artykule. Jak mianowicie wygląda sprawa z zabezpieczeniem przeciwpożarowym takich budynków?

    1. LaryObr111 pisze:

      Z tego co się orientuję to te bale są czymś impregnowane, że ogień niechętnie się ich ima. I instalacje elektryczna musi mięć idealną izolację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *