Odpływ liniowy – szczegół, który odmieni łazienkę

0
289
Odpływ liniowy - szczegół, który odmieni łazienkę

Jeszcze do niedawna w łazienkach stosowano tylko odpływy punktowe, jednak już kilka sezonów temu sercami architektów zawładnął efektowny odpływ liniowy. Dlaczego to rozwiązanie jest tak chętnie stosowane przez projektantów i o czym pamiętać, decydując się na nie? Tego dowiesz się, czytając dalej.

Efektowny szczegół w nowoczesnym klimacie

Póki nie zadecydujesz o remoncie łazienki, przeważnie nie zwracasz uwagi na rodzaje odpływów. Sytuacja się jednak zmienia, gdy musisz zaaranżować własny pokój kąpielowy, a rodzaj odpływ staje się kluczowym problemem. Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej, projektanci wnętrz chętnie stosują obecnie odpływy liniowe. Dlaczego? Ponieważ prosta, minimalistyczna linia i sporych rozmiarów element idealnie podkreśla nowoczesny styl wnętrza i prezentuje o wiele bardziej estetycznie niż wersja punktowa. Wykładając zatem ściany wielkimi kaflami w kolorze betonu lub śnieżnobiałym gresem, warto postawić właśnie na odpływ liniowy, który podkreśli efekt. Dzięki temu glazura, przeszklenia, armatura i starannie dobierane elementy ozdobne będą tworzyć spójną oraz ciekawą całość.

O czym pamiętać, chcąc zamontować odpływ liniowy?

W sklepach z wyposażeniem łazienek bez problemu znajdziesz niskie brodziki z odpływami liniowymi, jednak osoby remontujące łazienki o wiele chętniej wybierają brodziki podpłytkowe lub same odpływy w postaci długiej rynienki wmontowanej w posadzkę. O ile do czynienia masz z nową inwestycją i możesz wspomnieć hydraulikowi o zamiarze zastosowania takiego rozwiązania, nie będzie przeszkód w jego wykonaniu. W starych łazienkach konieczne jest jednak kłucie posadzki, co prawdopodobnie wydłuży remont i nieznacznie zwiększy koszty, Możesz być jednak pewny, że warto przejść przez ten proces, ponieważ odpływ liniowy wygląda w nowoczesnej łazience naprawdę ładnie. Pamiętaj też, że w czasie wyboru odpływu tego typu nie powinieneś kierować się jedynie ceną. Lepiej postawić tu na doskonałą jakość, bo ewentualna wymiana tego elementu może być naprawdę kosztowna.

Odpływy liniowe są obecnie bardzo modne i często sięgają po takie rozwiązanie miłośnicy stylu nowoczesnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je także w łazience o nieco bardziej klasycznym charakterze. Bez względu jednak na to, jaki styl preferujesz, pamiętaj, by postawić na odpływ bardzo dobrej jakości, który będzie spisywał się wzorowo przez długi czas. Dzięki temu oszczędzisz sporo czasu i jeszcze więcej pieniędzy, które mógłbyś wydać na naprawy, kupując najtańszą opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj