Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
271
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się nagle bardzo popularnym wyborem. Coraz większe grono osób zgłasza się na wykonanie konkretnych zabiegów doskonalących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że tworzy się więcej gabinetów medycyny estetycznej, w następstwie czego ceny stają się zauważalnie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie zafundować wizualne ulepszenia. Różnolitość tychże zabiegów na dodatek jest szeroka. Wyróżniają się spośród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych ściśle w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość przebić się środki czynne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki dostarczaniu do wewnątrz skory środków aktywnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany za sprawą igły; polega na podaniu związków2 aktywnych za pomocą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Zwyczajowo zwana również mikro peelingiem. To proces mechanicznego złuszczania naskórka przy udziale konkretnie prowadzonego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który ściera, wzbogaca w tlen i wzmacnia skórę, a komplementarnie stymuluje wytwarzanie kolagenu. W wyniku czego usprawnia pozbycie się problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a poza tym dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna technologia; tlen ponadto zwęża naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i stopuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę zaleca się stosować przy aktywnym trądziku, jak również w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces polega na powiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wymarzonego wyniku. Jest to bezproblemowy proces, zajmujący najczęściej biorąc w to ankietę wstępną z pacjentem od niecałej godziny do godziny. Skutki utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Efekty działania botoksu spróbowały na wstępie neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki rodzą się z z nadmiernej pracy mięśni wokół twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze konkretny sygnał z włókna nerwowego. W sytuacji gdy dostarczony zostanie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a przez co nie pojawiają się zmarszczki. Efekt jest dostrzegalny przez ok. pół roku.

W rezultacie użycia botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Za sprawą użycia botoksu można również ożywić włosy.

Liposukcja

To sposób odsysania zbędnego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją by umniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Mimo wszystko nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej otyłości niezastąpiona okazuje się zarówno lipektomia (wycięcie przerostu rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj