Nawierzchnia tartanowa – zastosowanie

0
743
Nawierzchnia tartanowa – zastosowanie

Jedną z nawierzchni bardzo często stosowanych na różnych obiektach sportowych jest nawierzchnia tartanowa. Zwykle to właśnie tego rodzaju obiekty czy też obiekty rekreacyjne mają nawierzchnie z tego materiału. Jednak czym tak naprawdę jest ta nawierzchnia?

Czym jest tartan?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tartan to tworzywo poliuretanowe, które stosowane jest do wykładania bieżni i boisk, które mają mieć różnorodne zastosowania, a jednocześnie muszą spełniać pewne normy. Tartan boisko najczęściej stosowany jest do obiektów, które mają za zadanie propagować zdrowy styl życia i ruch oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Tartan cena ma bardzo ważną zaletę, ponieważ można go zastosować zarówno w przypadku budowy nowego obiektu, ale także w przypadku przeprowadzenia remontu.

Jakie są cechy tartanu?

Płyty z granulatu gumowego cena, czyli tartan jest stabilizowany, mrozoodporny, wodoprzepuszczalny oraz odporny na promieniowanie UV. Oczywiście należy pamiętać, że tartan to nawierzchnia bardzo wytrzymała oraz co bardzo ważne jeżeli chodzi o uprawianie różnego sportu, amortyzuje i odciąża stawy. W związku z tym właśnie tartan cena m2 jest nawierzchnią, która jest naprawdę doskonała do tego rodzaju zastosowań. Tartan dzięki właściwościom, które posiada, jest w stanie minimalizować częstotliwość wystąpienia kontuzji oraz posiada właściwości amortyzujące. Dzięki temu, że nawierzchnie tego rodzaju są stosowane naprawdę w wielu różnych przypadkach.

Nawierzchnie tego rodzaju są gwarancją doskonałej funkcjonalności i odpowiedniego podejścia do osób korzystających z tych nawierzchni. Warto pamiętać, że płyty wykonane z tartanu są nie tylko bardzo wysokiej jakości, ale także minimalizują uszkodzenia. Doskonale się one nadają podczas użyczania obiektu sportowego osobom dopiero co rozpoczynającą działalność sportową. Każde boisko czy też obiekt sportowy wykonany przy wykorzystaniu tego materiału z całą pewnością będzie zapewniał odpowiedni poziom bezpieczeństwa. To właśnie ten materiał jest doskonałym wyborem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj